Hallitus

PPLY:n asioita hoitaa hallitus, johon kuuluu 6–12 syyskokouksen kahdeksi (2) vuodeksi kerrallaan valitsemaa jäsentä, joista kokous vuosittain valitsee yhden hallituksen Puheenjohtajaksi. Hallituksen jäsenistä on vuosittain puolet erovuorossa. Hallitus valitsee keskuudestaan varapuheenjohtajan, sihteerin ja taloudenhoitajan, joka voi olla myös hallituksen ulkopuolelta.

Puheenjohtaja

Seija Rannikko
Ymmyrkäisentie 8 as. 3, 90580 Oulu
seijarannikkoster@gmail.com, puh. 0400 435569

Varapuheenjohtaja

Ari-Pekka Auvinen
Hiomokatu 1 B 24, 90520 Oulu
aripekka00@hotmail.com, puh. 050 4133403

Sihteeri

Heli Suurkuukka
heli.suurkuukka@gmail.com, puh. 050 5716933

Muut jäsenet

Kalevi Hirvonen, kalhirvo@gmail.com, puh. 0400 232 628
Esa Hohtola, esa.hohtola@oulu.fi, puh. 040 7515572
Satu Kumpula, satu.kumpula@hotmail.com, puh. 050 3277015
Pirita Latja, pirita.latja@gmail.com, puh. 050 3527 683
Arto Niemi, arto.niemi@pp4.inet.fi, puh. 040 5689 772
Jussi Niskanen, jussi.o.niskanen@hotmail.com, puh. 040 5170075
Hanna-Riikka Ruhanen, hanna-riikka.ruhanen@student.oulu.fi, puh. 040 8678 522
Tapani Tapio,
tapani.tapio@gmail.com, puh. 050 372 5186
Sini Tuoriniemi
, sini_tuoriniemi@hotmail.com, puh. 040 700 4820

Muut toimihenkilöt

Havaintoarkistonhoitaja

Matti Tynjälä, matti.tynjala@gmail.com

Aureolan päätoimittaja

Risto Tornberg, aureola.pply@gmail.com

BirdLife aluevastaava

Tuomas Väyrynen, tuomasantti.vayrynen@gmail.com
Arto Niemi, arto.niemi@pp4.inet.fi
Jussi Niskanen, jussi.o.niskanen@hotmail.com

BirdLife-edustajat 2020–2021

Esa Aalto
Ari-Pekka Auvinen
Heli Suurkuukka
Sini Tuoriniemi

Jäsensihteeri

Esa Hohtola, esa.hohtola@oulu.fi

Petovastaava

Markku Hukkanen, mhukkanen@dnainternet.net

Retkikummivastaava

Pirita Latja, pirita.latja@gmail.com

Ruokintapaikkavastaava

Jukka Piispanen, jukka.piispanen@palolapiispanen.fi

Taloudenhoitaja

Juha Repo, juha.repo@pp3.inet.fi

Tauvon lintuaseman hoitajat

Mikko Ojanen, mikko.ojanen@windowslive.com
Matti Tynjälä, matti.tynjala@gmail.com

Tiedottajat

hallitus@pply.fi

Vuoden laji -vastaava

Ari-Pekka Auvinen, aripekka00@hotmail.com, pikkutikka 2021

WWW-vastaavat

Tapani Tapio, webmaster.pply@gmail.com
Ville Suorsa
Ari-Pekka Auvinen
Esa Hohtola
Heli Suurkuukka

Facebook-vastaavat

Esa Aalto
Petri Haapala
Esa Hohtola
Annamari Markkola
Heli Suurkuukka
Tapani Tapio
Sini Tuoriniemi