Hallitus 2024

| Hallitus | Muut toimihenkilöt | Toimikunnat |

PPLY:n asioita hoitaa hallitus, johon kuuluu 6–12 syyskokouksen kahdeksi (2) vuodeksi kerrallaan valitsemaa jäsentä, joista kokous vuosittain valitsee yhden hallituksen Puheenjohtajaksi. Hallituksen jäsenistä on vuosittain puolet erovuorossa. Hallitus valitsee keskuudestaan varapuheenjohtajan, sihteerin ja taloudenhoitajan, joka voi olla myös hallituksen ulkopuolelta.

Puheenjohtaja

Seija Rannikko
Ymmyrkäisentie 8 as. 3, 90580 Oulu
seijarannikkoster@gmail.com, puh. 0400 435569

Varapuheenjohtaja

Esa Hohtola
Pinotie 8, 90570 Oulu
Esa.Hohtola@oulu.fi, puh. 040 7515572

Sihteeri

       Päivi Riihimaa, priihimaa@gmail.com, puh. 050 553 4529

Muut jäsenet

Petri Haapala, aapapete@gmail.com, puh. 040 573 5284
Kalevi Hirvonen, kalhirvo@gmail.com, puh. 0400 232 628
Satu Kumpula satu.kumpula@hotmail.com, puh. 050 3277015
Pirita Latja,
pirita.latja@gmail.com, puh. 050 352 7683
Arto Niemi, arto.niemi01@gmail.com, puh. 040 568 9772
Hanna-Riikka Ruhanen, hallaskaidi@gmail.com, puh. 040 867 8522
Tapani Tapio, tapani.tapio@gmail.com, puh. 050 372 5186
Otso Valkeeniemi, otso.valkeeniemi@gmail.com, puh. 0400 987 326

Muut toimihenkilöt

Havaintoarkistonhoitaja

Matti Tynjälä, matti.tynjala@gmail.com

Aureolan päätoimittaja

Tapani Tapio, aureola.pply@gmail.com

BirdLife aluevastaava

Tuomas Väyrynen, tuomasantti.vayrynen@gmail.com
Arto Niemi, arto.niemi01@gmail.com
Jussi Niskanen, jussi.o.niskanen@hotmail.com

BirdLife-edustajat 2022–2023


Esa Aalto
Heli Suurkuukka
Sini Tuoriniemi
Matti Tynjälä
Otso Valkeeniemi

Jäsensihteeri

Esa Hohtola, esa.hohtola@oulu.fi

Petovastaava

Markku Hukkanen, mhukkanen@dnainternet.net

Retkikummivastaava

Pirita Latja, pirita.latja@gmail.com

Ruokintapaikkavastaava

Jukka Piispanen, jukka.piispanen@palolapiispanen.fi

Taloudenhoitaja

Juha Repo, juharepo52@gmail.com

Tauvon lintuaseman hoitajat

Mikko Ojanen, mikko.ojanen@windowslive.com
Matti Tynjälä, matti.tynjala@gmail.com

Tiedottajat

hallitus@pply.fi

Vuoden laji -vastaava (2024, selkälokki)

Kalevi Hirvonen, kalhirvo@gmail.com

WWW-vastaavat

Tapani Tapio, webmaster.pply@gmail.com
Ari-Pekka Auvinen
Esa Hohtola
Heli Suurkuukka

Some-vastaavat

Heli Suurkuukka heli.suurkuukka@gmail.com
Esa Aalto
Petri Haapala
Esa Hohtola
Iikka Kivi
Satu Kumpula

Oiva Latvalehto
Tapani Tapio

Otso Valkeeniemi