Hallitus

PPLY:n asioita hoitaa hallitus, johon kuuluu 6–12 syyskokouksen kahdeksi (2) vuodeksi kerrallaan valitsemaa jäsentä, joista kokous vuosittain valitsee yhden hallituksen Puheenjohtajaksi. Hallituksen jäsenistä on vuosittain puolet erovuorossa. Hallitus valitsee keskuudestaan varapuheenjohtajan, sihteerin ja taloudenhoitajan, joka voi olla myös hallituksen ulkopuolelta.

 

Puheenjohtaja

Esa Hohtola
Pinotie 8, 90570 Oulu
esa.hohtola@oulu.fi, puh. 040 751 5572

Varapuheenjohtaja

Ari-Pekka Auvinen
Pyrytie 6 A 10, 90630 Oulu
aripekka00@hotmail.com, puh. 050 4133403

Sihteeri

Heli Suurkuukka
heli.suurkuukka@gmail.com, puh. 050 5716933

Muut jäsenet

Petri Haapala, petri.haapala@aapa.fi, puh. 040 5735284
Arto Niemi, arto.niemi@pp4.inet.fi, 040 5689 772
Antti Pöllänen, anttipollan@gmail.com, puh. 044 2572766
Tiina Sihto, reatiinas@gmail.com, p. 045 277 4546
Juha Repo, juha.repo@pp3.inet.fi, puh. 050 3824294
Hanna-Riikka Ruhanen, hanna-riikka.ruhanen@student.oulu.fi, puh. 040 8678 522
Erik Saarnio, erik.saarnio@gmail.com, p. 040 9101 675
Risto Tornberg, ristotorn@gmail.com, p. 044 5455 005
Sini Tuoriniemi, sini_tuoriniemi@hotmail.com, puh. 040 700 4820

 

Muut toimihenkilöt

Arkistonhoitaja

Matti Tynjälä, matti.tynjala@gmail.com


Aureolan päätoimittaja

Antti Pöllänen, aureola.pply@gmail.com


BirdLife aluevastaava

Tuomas Väyrynen, tuomasantti.vayrynen@gmail.com


BirdLife-edustajat 2018–2019

Esa Aalto,
Ari-Pekka Auvinen,
Antti Pöllänen,
Heli Suurkuukka


Jäsensihteeri

Esa Hohtola, esa.hohtola@oulu.fi


Petovastaava

Markku Hukkanen, mhukkanen@dnainternet.net


Retkikummivastaava

Tiina Sihto, reatiinas@gmail.com


Ruokintapaikkavastaava

Jukka Piispanen, jukka.piispanen@palolapiispanen.fi


Taloudenhoitaja

Juha Repo, juha.repo@pp3.inet.fi


Tauvon lintuaseman hoitajat

Mikko Ojanen, mikko.ojanen@windowslive.com
Matti Tynjälä, matti.tynjala@gmail.com


Tiedottaja

Antti Pöllänen, anttipollan@gmail.com


Vuoden laji -vastaava

Arto Niemi,  arto.niemi@pp4.inet.fi


www-vastaavat

Tapani Tapio, webmaster.pply@gmail.com
Ville Suorsa,
Ari-Pekka Auvinen


Facebook-vastaavat

Esa Aalto,
Aija Lehikoinen,
Annamari Markkola,
Tiina Sihto,
Heli Suurkuukka,
Sini Tuoriniemi